Zapraszamy do fotogalerii z ceremoni zakończenia XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janerio. GALERIA

Zapraszamy na naszą relację na żywo z zakończenia Xv Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janerio. RELACJA LIVE

W męskim turnieju drużyn w tenisie stołowym nasz zespół w składzie Patryk Chojnowski, Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki pokonali w meczach o trzecie miejsce zespół Francji 2:0. Gratulujemy. Wielki sukces polskich tenisistów stołowych na całych igrzyskach.

Jest takie przysłowie: „do trzech razy sztuka”… Tym razem się jednak nie sprawdziło. Janusz Rokicki, niekwestionowany faworyt w pchnięciu kulą na wózku nie zdobył upragnionego złotego medalu.

Tandem w składzie Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław, wyścig ze startu wspólnego zakończyły na pierwszym miejscu i z czasem 1:58:02 zostały mistrzyniami paraolimpijskimi

Anna Harkowska została wicemimistrzynią paraolimpijską po 72-kilometrowym wyścigu ze startu wspólnego. Początek rozgrywanego w upale wyścigu nie był dla słubiczanki łatwy.

- Muszę się nad tym wszystkim zastanowić. Podjąć jakieś decyzje. Gdy uzyskiwałem swoją życiówkę byłem młodszy, zdrowszy i w lepszej formie.

Iwona Podkościelna z przewodniczką Aleksandrą Tecław wygrały wyścig ze startu wspólnego tandemów (konkurencja dla kolarzy z dysfunkcją wzroku). Gratulacje!!!

Polki sensacyjnie pokonały Chinki w finale tenisowych rozgrywek drużynowych i zdobyły złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro!!!!!!

Janusz Rokicki ze srebrem w pchnięciu kulą. Wygrał Chińczyk Guoshan Wu.

Anna Harkowska zdobyła srebrny medal w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Szybsza od naszej zawodniczki, podobnie jak w 'czasówce' była Brytyjka Sarah Storey.

Dariusz Pender, Jacek Gaworski i Michał Nalewajek zdobyli drużynowo srebrny medal paraolimpijski.Pojedynek z reprezentantami Chin rozegrany na Arenie Carioca 3 w Rio zakończył się wynikiem 27:45.

Polscy floreciści wywalczyli drużynowy srebrny medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro ulegając w finale drużynie z Chin 27:45.Gratulujemy Dariuszowi Penderowi, Jackowi Gaworskiemu i Michałowi Nalewajko.

Konkurs pchnięcia kulą kategorii F55 stał na wysokim poziomie. Jego zwycięzca Bułgar Ruzhdi Ruzhdi, pchnięciem na odległość 12.33 ustanowił nowy rekord świata. Irańczyk , który zajął drugie miejsce, także ustanowił rekord świata, tyle że dla kategorii F54.

Alicja Fiodorow, która zdobyła srebrny medal po biegu na dystansie 100m, dzisiaj powtórzyła swój sukces na 200m. W biegu rozgrywanym w mocnej stawce zawodniczek, ustąpiła jedynie 20-letniej Deja Young ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanka pobiegła najlepiej w tym sezonie,

Lech Stoltman zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą, wyprzedzając zajmującego do 5 serii trzecie miejsce innego naszego reprezentanta Karola Kozunia.Gratulujemy obu zawodnikom.

Barbara Niewiedział na swoim koronnym dystansie nie oddała pola rywalkom. W stawce 7 zawodniczek, trzy pobiegły najlepiej w tym sezonie, jedna poprawiła swój rekord życiowy,

Alicja Fiodorow zdobywa srebrny medal na 200 m.

Złoto Barbary Niewiedział i rekord paraolimpijski w biegu na 1500 m!!!!

Milena Olszewska powtórzyła sukces z Londynu i na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła w łucznictwie brązowy medal pokonując w ostatnim strzelaniu Koreankę Lee Hwa-Sook 6:5

Nasz zespół w składzie Dariusz Pender ( na zdjęciu) , Michał Nalewajek i Kamil Rząsa pokonał Greków 45:29 w walce o brązowy medal w szermierczych zmaganiach drużynowych w szpadzie.