Popołudniowa seria na Stadionie Olimpijskim w Rio rozpoczęła się startem Renaty Śliwińskiej, Mistrzyni Europy z Grosseto, miała silne rywalki. Lauritta Onye już w pierwszej próbie pchnęła kulę na odległość 7.83 i tym samym poprawiła własny rekord świata dla kategorii F40.

Cztery zawodniczki poprawiły swoje rekordy życiowe. W tej grupie była również Renata Śliwińska, która w pierwszym podejściu rzuciła na odległość 6.64. Jednak później nie powtórzyła już tego sukcesu, a jedna z jej prób nie została zaliczona i ostatecznie zajęła 6 miejsce. Z kolei Lauritta Onye w czwartej próbie znowu poprawiła rekord świata i była jedyną zawodniczką, która przekroczyła pułap 8 m i to dwukrotnie. Nigeryjka była poza zasięgiem rywalek i to ona została mistrzynią paraolimpijską.
- Poprawiłam życiówkę, ale nie wszystko poszło dobrze. Muszę poprawić technikę. Przy tym spalonym pchnięciu kula ześlizgnęła mi się ręki, no i nie dałam rady- powiedziała po starcie Renata Śliwińska