Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała reprezentację Rosji 10 w meczu o tytuł mistrza igrzysk paraolimpijskich. USA obroniły więc tytuł mistrza z Igrzysk Paraolimpijskich w Vancouver w 2010 roku.

Już sam pojedynek dwóch reprezentacji budził ogromne emocje. Oba zespoły zmierzyły się bowiem w swojej grupie. Reprezentacja USA została upokorzona przez debiutujący zespół rosyjski 21. O tym meczu Amerykanie będą długo pamiętać.

Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską zajęli 5 miejsce w superkombinacji. Po slalomie byli na 3 miejscu. Wygrał Rosjanin Valerij Redkozubov.

- Nie jesteśmy specjalistami od supergiganta – powiedział po przyjechaniu na metę nieco smutny Maciej Krężel – nie mamy gdzie trenować tej konkurencji.

Polacy nie zakwalifikowali się do finału sprintu w biegach narciarskich rozgrywanego na Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi.

Zawody rozgrywane były w bardzo trudnych warunkach. Obfite opady śniegu utrudniały rywalizację i zasypywały trasę biegu. Kilkudziesięciu ”przecieraczy” musiało co kilkanaście minut biec trasa rywalizacji, by przetrzeć i usunąć śnieg z torów narciarskich.

W finale curlingu na wózkach Kanada pokonała zespół Rosji 8:3. W walce o medal brązowy Wielka Brytania wygrała z Chinami 7:3.

Rosjanie w składzie Andrey Smirnov, Marat Romanov, Svetlana Pakhomova, Alexander Shevchenko i Oksana Slesarenko niespodziewanie wygrali pierwszego enda zdobywając aż dwa punkty. Rosyjska publiczność na trybunach oszalała. Jednak doświadczenie Kanadyjczyków, którzy u siebie cztery lata temu w Vanocuver zdobyli złoto okazało się bezcenne. Kolejne endy kończyły się zdobywaniem punktów przez Kanadyjczyków. Nie pomogły kolejne taktyczne próby wybijania kamieni Kanadyjczyków przez Rosjan. Przedstawiciele kraju „klonowego liścia” obronili tytuł mistrza paraolimpijskiego. Złoty zespół Kanadyjczyków zdobył tytuł mistrzowski w składzie: Jim Armstrong, Ina Forrest, Dennis Thiessen, Sonja Gaudet i Mark Ideson.

Stany Zjednoczone zmierzą się z gospodarzami - Rosją w finale turnieju hokejowego Soczi.

Dzisiaj rozegrano półfinały w hokeju na sledżach. W pierwszym zmierzyła się Rosja z utytułowana Norwegią. Rosjanie, którzy po porażce z Koreańczykami nie oddali już żadnego zwycięstwa rywalom łatwo pokonali Skandynawów 4:0. „Rosja grała pewnie, atakowała bez przerwy bramkę Norwegów. Rosjanie oddali aż 20 strzałów w światło bramki, z których cztery okazały się skuteczne. Norwegowie zrewanżowali się tylko sześcioma strzałami. Jestem pod wrażeniem, jak szybko można zbudować zespół na miarę finału paraolimpijskiego. Jeszcze dwa – trzy lata temu Rosjanie byli średniakami europejskimi, z którymi na równi walczyła nasza reprezentacja” – mówi Robert Szaj, współtwórca polskiego hokeja na sledżach, Wiceprezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Rosja wieczorem sensacyjnie wygrała z mistrzami paraolimpijskimi Stanami Zjednoczonymi w hokeju na sledżach w ostatnim meczu grupy B, rozgrywanego podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi. Tym samym zapewniła sobie zwycięstwo swojej grupie i awans do półfinału.

Mecz od początku układał się po myśli Rosjan. Debiutanci na igrzyskach paraolimpijskich skutecznie przełamywali obronę Amerykanów, ale brakowało im w pierwszych minutach skuteczności. Obrońcy tytułu mistrza paraolimpijskiego, reprezentacja USA atakowała bramkę Rosjan, oddając w pierwszej tercji aż 11, ale nieskutecznych strzałów na bramkę gospodarzy Igrzysk. W dwunastej minucie meczu Ilia Volkov przełamał obronę USA zdobył pierwszego gola dla swojego zespołu.

Czesi w meczu hokeja na sledżach o piąte miejsce na Igrzyskach Paraolimpijskich pokonali Włochów 3:0. Korea Południowa w rywalizacji o miejsce siódme pokonała Szwecję 2:0.

W popołudniowym meczu pomiędzy kolejnymi gospodarzami zimowych igrzysk paraolimpijskich Korea Południową a Szwecja po wyrównanym meczu Azjaci pokonali Szwedów 2:0.

We wczorajszych meczach hokejowych zmierzyły się reprezentacje Włoch i Szwecji oraz Czech i Korei Południowej.

W meczu Szwecja- Włochy sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie. W pierwszych dwóch tercjach pomimo lekkiej dominacji Włochów to Szwedom udało się dwukrotnie umieścić krążek w bramce rywala. Dokonał tego Szwedzki napastnik Per Kasperi. Pomimo wielu strzałów na bramkę szwedzką, Włosi na przerwę przed trzecią tercją schodzili z bardzo smutnymi minami.

Brian McKeever zdobył swój ósmy złoty medal paraolimpijski w dzisiejszym bieg na 20km.
McKeever wpisał się w historię światowego sportu kiedy to jako pierwszy niedowidzący biegacz został nominowany do olimpijskiej i paraolimpijskiej reprezentacji Kanady w narciarstwie biegowym na Igrzyska w Vancouver w 2010 roku. Ostatecznie nie wystąpił na igrzyskach sprawnych. Trener wycofał go z rywalizacji na dzień przed zawodami. McKeever bardzo przeżył tę decyzję i jak przyznaje sporo czasu zajęło mu pogodzenie się z tym faktem.
W sporcie paraolimpijskim jest niekwestionowanym liderem. Od dziś ma na swoim koncie 8 złotych medali paraolimpijskich.