Tagi

 • „ Po igrzyskach przyjdzie mi wrócić do pracy” przewidywał startujący z przewodnikiem, w grupie narciarzy niedowidzących Piotr Garbowski. Jego zdaniem pobiegł powyżej swoich możliwości, jednak ten wysiłek nie przyniósł spodziewanego rezultatu.

 • 15-kilometrowy bieg narciarzy siedzących odbywał się w trudnych warunkach. Słońce topiło śnieg, przez co podjazdy stały się wyzwaniem. Niestety Kamil Rosiek, jedyny Polak w stawce, ukończył rywalizację na dalekim 21 miejscu. Dla tego doświadczonego paraolimpijczyka, był to drugi start w Pyeongchangu. Wczoraj startując w biathlonie również nie mógł być zadowolony z wyniku.

 • Po pierwszym dniu zawodów o wielkim pechu może mówić Iweta Faron. Jej kłopoty z bronią zaczęły się jeszcze przed startem.

  „Najprościej będzie powiedzieć, że moja broń się rozpadła w drobny mak. Odpadła kolba do podtrzymywania na ramieniu. To było naprawdę deprymujące” - mówiła debiutantka paraolimpijska, która wystartowała w konkurencji 6-kilometrowej z pozycji stojącej.

 • Bieg zjazdowy, 10 marca 2018 r. Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską i Igor Sikorski.

 • Kamil Rosiek poniósł polską flagę. Nasza reprezentacja wraz ze sportowwcami z całego świata wzięła udział w ceremoni rozpoczecia XII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w koreańskim Pyeongchang.

  „Walczcie, grajcie fair, bawcie się, przekraczajcie granice”- mówił na otwarciu igrzysk paraolimpijskich w Pyeonchang Andrew Parsons, prezes Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, który podkreślał wagę marzeń będących początkiem każdego osiągnięcia i znaczenie pasji, która dodaje energii, by po te marzenia sięgać.

 • Ciężkie chwile przechodzi w Pyeongchang Iweta Faron z KS OBIDOWIEC-OBIDOWA. Pierwszego dnia XII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich nie mogła pokazać z powodu awarii broni, na co ją stać. Karabinu nie udało się na czas naprawić, a strzelanie z pożyczonej broni nie rozwiązało problemu. Wtedy jeszcze zawodniczka z Obidowej była pewna, że uda się jej zapomnieć o porażce i zrealizować cel.

 • Polacy we wszystkich dotychczasowych edycjach zimowych igrzysk paraolimpijskich zdobyli 44 medale: 11 złotych, 6 srebrnych oraz 27 brązowych. 36 krążków wywalczonych zostało w biegach narciarskich, 7 to zasługa alpejczyków. Niewielką cegiełkę w tym dorobku mają także przedstawiciele biathlonu. O powiększenie tego dorobku powalczy w Pjongczangu ośmioro reprezentująych biało-czerwone barwy zawodników.

 • „ Jesteście państwo bardzo ważnym elementem polskiego sportu i polskiego społeczeństwa”- mówił prezydent Andrzej Duda, podczas zaprzysiężenia polskiej reprezentacji paraolimpijskiej przed wylotem do Pjongczangu. Żegnając sportowców, prezydent wyraził podziw dla osiągnięć sportowców z niepełnosprawnościami, podziękował im za motywację i inspirację, jakiej dostarczają innym ludziom.

 • Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską oraz Igor Sikorski.

 • Siłownia, centrum rekreacji, sklepy, fryzjer, bank, poczta, pralnia i jadalnia. W wiosce paraolimpijskiej nie brakuje atrakcji dla sportowców, którzy czekają na rozpoczęcie rywalizacji. Wbrew nazwie, to nie jest wioska, tylko sportowe miasteczko, w którym zgromadzono wszystko, co pozwala szybko załatwić sprawy dnia codziennego i zrelaksować się przed startem.

 • „To by mój pierwszy i ostatni biathlon tutaj. Nie lubię go, nie polubię i raczej nie będę w nim zdobywać medali”- mówił tuż po starcie Witold Skupień, który na dystansie 7,5km zajął 11 miejsce z rezultatem 21:05. Na jego wynik miały wpływ trzy karne rundy i miękkie podbiegi, których nie lubi.

 • Piątym miejscem Witolda Skupienia zakończył się bieg mężczyzn na dystansie 20km techniką dowolną. Zawodnik z KS Obidowa z Obidowej mimo, że zrealizował plan minimum, nie był do końca zadowolony z wyniku.

 • Za 6 dni rozpoczną się XII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie PyeongChang 2018. Od 9 do 18 marca 2018 roku w koreańskim Pjongczang (polska wersja językowa nazwy miejscowości) ponad 670 zawodników z 50 krajów rywalizować będzie o 80 kompletów medali w sześciu dyscyplinach: narciarstwie biegowym, narciarstwie alpejskim, biathlonie, parasnowboardzie, hokeju na sledżach oraz curlingu na wózkach.