Tagi

Reprezentacja

 • Drugie srebro Alicji Fiodorow.

  Alicja Fiodorow, która zdobyła srebrny medal po biegu na dystansie 100m, dzisiaj powtórzyła swój sukces na 200m. W biegu rozgrywanym w mocnej stawce zawodniczek, ustąpiła jedynie 20-letniej Deja Young ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanka pobiegła najlepiej w tym sezonie,

 • Karolina Kucharczyk ze srebrem w skoku w dal.

  Karolina Kucharczyk ze srebrem w skoku w dal. I choć sensacyjnie przegrała z Chorwatką Mikelą Ristoski, to jest szczęśliwa. Nie szedł mi rozbieg. Ale i tak cieszę się, że do Polski wracam z medalem - powiedziała nam jeszcze na skoczni srebrna medalistka igrzysk.

 • Karolina Pęk bierze brąz

  Wtorkowe popołudnie na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro przyniosło Polakom kolejny medal w tenisie stołowym kobiet. Brąz w klasie CL 9 wywalczyła 18-letnia Karolina Pęk. Jej przeciwniczką była równie młoda Brazylijka Daniele Rauen, która uległa Polce 2:3.

 • Kornobys Lucyna druga w pchnięciu kulą

  Lucyna Kornobys zdobywa srebrny medal w pchnięciu kulą! Gratulacje!!!!

 • Lucyna Kornobys

 • Milena Olszewska z brązem w łucznictwie

  Milena Olszewska powtórzyła sukces z Londynu i na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła w łucznictwie brązowy medal pokonując w ostatnim strzelaniu Koreankę Lee Hwa-Sook 6:5

 • Oficjalne powitanie polskiej reprezentacji

  W niedzielę, punktualnie o godzinie 17 (czasu brazylijskiego) rozpoczęła się kolejna już z rzędu ceremonia powitania reprezentacji narodowych, biorących udział w XV Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Dziś w Wiosce Paraolimpijskiej organizatorzy przywitali sportowców z Belgii, Polski, Rumunii, Syrii oraz Trinidadu i Tobago.

 • Paraolimpijczycy gotowi do startu

  Już jutro, 31 sierpnia w samo południe na warszawskim Okęciu odbędzie się pożegnanie polskiej kadry narodowej paraolimpijczyków. Przed wylotem do Rio de Janeiro sportowcy złożą też uroczyste ślubowanie. W XV Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich Rio 2016 weźmie udział 91 polskich sportowców.

 • Paraolimpijczycy ślubowali i odbierali nominacje

  Wśród przedstawicieli rządu, mediów i działaczy sportowych, 154-osobowa grupa paraolimpijczyków, trenerów i osób wspomagających, odebrała w środę, 31 sierpnia nominację i uroczyście ślubowała przystąpić do sportowych zmagań z poszanowaniem rywali i przepisów.

 • Polacy w doskonałych nastrojach

  Już za cztery dni, 7 września, w Rio de Janeiro rozpoczną się XV Igrzyska Paraolimpijskie. Polskę reprezentuje 154-osobowa ekipa narodowa. 96 zawodnikom (36 kobiet i 54 mężczyzn) towarzyszy 57 trenerów, lekarzy, fizjoterapeutów i mechaników. Większość polskich sportowców jest już na miejscu. Ostatnia grupa zostanie zakwaterowana w wiosce olimpijskiej 5 września.

 • Rafał Wilk z drugim medalem na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio.

  Nasz mistrz paraolimpijski w jeździe indywidualnej na czas, w dzisiejszym wyścigu ze startu wspólnego uległ na finiszu Niemcowi Vico Markleinowi. Gratulujemy Rafałowi drugiego medalu w Rio.